Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siekierczynie

Zgodnie z informacją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, rozstrzygnięta została pierwsza część konkursu organizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) na dopłatę do inwestycji mających na celu podniesienie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. O przyznanie dofinansowania mogły się starać między innymi jednostki samorządu terytorialnego. W ramach pierwszej rundy konkursu 29 projektów pozytywnie przeszło ocenę formalną i zostały wybrane do otrzymania dofinansowania. Inwestycje te opiewają łącznie na kwotę niemalże 100 mln zł. Wśród nich znalazł się wniosek Gminy Siekierczyn!

Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zmianę sposobu produkcji energii cieplnej. W związku z tym zostaną zrealizowane prace termomodernizacyjne w dwóch budynkach użyteczności publicznej, wchodzących w skład Szkoły Podstawowej w Siekierczynie. Na powyższy cel nasza Gmina pozyskała środki w kwocie 1 556 355,44 zł..

Dzięki działaniom podjętym przez Wójta Gminy Siekierczyn, nasza lokalna społeczność skorzysta w dwójnasób; po pierwsze w znacznym stopniu ograniczony zostanie dotychczasowy negatywny wpływ na środowisko naturalne, a po drugie ograniczone zostaną koszty finansowe Gminy ponoszone na nieefektywne ogrzewanie olejowe oraz energię.

Oczywiście to wszystko nie stanie się z dnia na dzień, jednak pierwszy bardzo ważny krok w tym kierunku został już zrobiony.

https://umwd.dolnyslask.pl/aktualnosc/single-view/artykul/100-milionow-zlotych-na-termomodernizacje-na-dolnym-slasku-1/