Siekierczyńska 40-tka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 maja 2017

Już po raz trzeci Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Towarzystwem Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie zorganizował rajd rowerowy pn. „Siekierczyńska 40-tka”. Ta, znana już w całym powiecie lubańskim, impreza rekreacyjna od trzech lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. W tym roku rowerzyści również nie zawiedli.

W rajdzie wzięło udział ponad 70 osób. 30 kwietnia, na starcie, który tym razem miał miejsce pod siekierczyńską remizą strażacką, zjawili się zarówno młodzi jak i starsi miłośnicy turystyki rowerowej z powiatów lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, bolesławieckiego oraz żarskiego. Po zapoznaniu uczestników z regulaminem rajdu oraz trasami głos zabrał prezes Towarzystwa Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie, Piotr Kret, który oficjalnie otworzył tę rowerową imprezę.

Trasa rajdu została podzielona na dwa dystanse – 40 i 24 km. Dłuższa wiodła z Siekierczyna przez Zarębę koło Zakładu Karnego, Lubański Wielki Las, Włosień i tamtejszy kompleks pałacowo-parkowy, pałac w Mikułowej, Radzimów Dolny, Małą Wieś Górną, Sulików, Studniska Dolne, rozdzielnię w Mikułowej, Rudzicę, Siekierczyn Górny na Teren Rekreacyjno-Wypoczynkowy w Siekierczynie , krótsza natomiast z Siekierczyna przez pałac i rozdzielnię w Mikułowej do Rudzicy i z powrotem do Siekierczyna.

Zakończenie rajdu nastąpiło jak zwykle na Terenie Rekreacyjno-Wypoczynkowym w Siekierczynie, gdzie organizatorzy przygotowali uczestnikom potrawy z grilla i napoje chłodzące. Po posiłku rowerzyści wzięli udział w losowaniu pamiątek ufundowanych na tę okazję przez firmy: „Renault Perfecta” oraz PSB „Mrówka”Sklep Motoryzacyjny Tomasza Zawodnego w Lubaniu.

Pogoda tym razem dopisała uczestnikom rajdu, chociaż jeszcze dwa dni wcześniej było zimno i mokro. Na szczęście w niedzielny poranek 30 kwietnia chmury rozwiał wiatr i wyjrzało upragnione słońce, z czego najbardziej ucieszyli się cykliści uczestniczący w rajdzie. Warto podkreślić fakt, że z roku na rok w tej imprezie bierze udział coraz większa liczba dzieci, które startują w rajdzie u boku swych rodziców, krewnych lub starszych kolegów. Utwierdza to nas organizatorów w przekonaniu, że coroczny rajd rowerowy „Siekierczyńska 40-tka” stanowi ciekawą formę spędzania czasu wolnego i propaguje zdrowy styl życia, który wpływa korzystnie na kondycję zdrowotną zarówno młodych jak i starszych uczestników tej imprezy.

Zainteresowanym przypominam, że Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Towarzystwo Cyklistów „Orzeł”  w Siekierczynie organizuje podobny rajd na zakończenie sezonu rowerowego na przełomie września i października, na który już dzisiaj zapraszam miłośników turystyki rowerowej. Poza tym najaktywniejsi członkowie  tej organizacji, w sezonie letnim, praktycznie w każdy pogodny weekend organizują przejażdżki rowerowe po trasach całego powiatu lubańskiego i poza nim. Każdy zainteresowany tą formą rekreacji może do nich dołączyć. Zapraszamy.

Z-ca dyr. GOKiS w Siekierczynie

Bogusław Kulszewicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie