„Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 lipca 2017

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siekierczynie wspólnie z Gminą Siekierczyn przystąpiła do projektu „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży”. Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) to projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, którego celem jest promocja aktywności ruchowej wśród uczniów, poprzez organizację dodatkowych zajęć sportowych, odbywających się w szkole i na świeżym powietrzu.

W szkole odbywają się bezpłatne zajęcia pozalekcyjne w formie treningów sportowych, które obejmują szereg gier i zabaw lekkoatletycznych, takich jak: tor przeszkód, drabinka koordynacyjna, bieg przez płotki, rzut oszczepem młodzieżowym do celu, trójskok w strefach czy bieg sztafetowy, połączonych z quizem wiedzy o sporcie.

Treningi prowadzone są przez nauczyciela wychowania fizycznego, który ma do swojej dyspozycji odpowiednie materiały dydaktyczne oraz odbył szkolenie, przygotowujące do prowadzenia zajęć z uczniami. Dodatkowo szkoła została wyposażona w sprzęt sportowy do realizacji zajęć, który po ich zakończeniu, przekazany zostanie do jej dyspozycji. Cykl zajęć w szkole będzie zwieńczony olimpiadą sportową z udziałem gwiazd sportu – polskich mistrzów w konkurencjach lekkoatletycznych.

Pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - organizacja pozarządowa, działająca na rzecz rozwoju polskiej wsi od ponad 25 lat.

Więcej informacji o Fundacji EFRWP można znaleźć na stronie http://efrwp.pl

Szczegóły projektu Leśna Akademia Sportu: http://efrwp.pl/edukacja

Projekt współfinansowany jest z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem projektu jest Polski Związek Lekkiej Atletyki i projekt „Lekkoatletyka dla każdego”.

 

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie