200 lat dla Pani Cecylii!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 września 2019

W dniu 25 września 2019 r. miała miejsce niecodzienna uroczystość! Mieszkanka Zaręby, Pani Cecylia Jędrusik obchodziła 100-lecie urodzin. Z tej okazji do domu Pani Cecylii zawitali oficjalni goście, żeby uczcić ten ważny dzień w życiu seniorki.

Pani Cecylia urodziła się 25 września 1919 roku w Kaliszu. W 1945 roku wyszła za mąż, a po wojnie przeniosła się do Lubawki, w której mieszkała do 2015 roku. Od 2016 roku Pani Cecylia jest mieszkanką naszej gminy, gdzie mieszka wraz z córką i zięciem. Dochowała się 2 wnuków, 4 prawnucząt i 1 praprawnuka.

Wójt Gminy Dariusz Furdykoń przekazał okolicznościowy list gratulacyjny i kosz z kwiatami, były życzenia i kwiaty od Pani Skarbnik Teresy Hauzer, od Pani sołtys wsi Zaręba Elżbiety Kołkiewicz i od Przewodniczącego Rady Gminy Pana Piotra Kreta. Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Siekierczynie Elżbieta Chorbotowicz odczytała listy gratulacyjne od Premiera Mateusza Morawieckiego i Wojewody Dolnośląskiego. Miłą niespodziankę przygotował Inspektorat ZUS w Lubaniu - przyznając comiesięczny dodatek z okazji ukończenia 100 lat.

Opiekująca się Panią Cecylią, jej córka zaznaczyła, że Pani Jędrusik cieszy się dobrym zdrowiem i dobrym apetytem. Jest bardzo ciepłą i lubianą osobą.

Zapytana o długowieczność, powiedziała, że trzeba jeść dużo warzyw, jadać regularnie i oczywiście nie spożywać alkoholu. Bardzo lubi żeberka i ziemniaki, pyry są u niej najważniejsze! Mówi, że bez ziemniaków obiad nie istnieje!

Na zakończenie opowiedziała nam kilka swoich ulubionych kawałów :-)

Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia dla Jubilatki i oczywiście życzenia 200 lat życia!

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie