Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem COVID-19 w Gminie Siekierczyn

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 kwietnia 2020

Szanowni Państwo!

Potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem COVID-19 w Gminie Siekierczyn.

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna związana z pandemią spowodowała, że zmieniło się wszystko co uznawaliśmy za bezpieczne i właściwe w codziennym życiu. Wolności osobiste, swoboda poruszania i decydowania o codziennych czynnościach nabrały innego znaczenia, dlatego ponownie apeluję do mieszkańców o zachowanie rozwagi, pozostanie w domu i obowiązkowym przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i wszelkich obostrzeń.

Pierwszy przypadek zakażenia został potwierdzony w sobotę, 18 kwietnia. Osoba zarażona jest pod opieką służb, a osoby, które miały z nią bezpośredni kontakt zostały objęte stosowną procedurą epidemiologiczną.

Obecnie w Gminie Siekierczyn kwarantanną objętych jest 48 osób.

Aktualne informacje dotyczące etapów znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 podaje Ministerstwo Zdrowia i znajdziecie je Państwo na stronach internetowych:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowa-normalnosc-etapy

Zarówno samorząd, jaki i służby sanitarne podejmują działania, których celem jest ograniczenie epidemii – pamiętajmy, że większa izolacja to większe bezpieczeństwo! Dlatego jeszcze raz proszę – stosujmy się do wymogów tego trudnego czasu i pozostańmy w domach, nie narażajmy siebie i innych.

Dbajmy o siebie i osoby bliższe i dalsze z naszego otoczenia, często starsze, słabsze oraz potrzebujące pomocy i empatii.

Życzę Wszystkim Państwu dużo zdrowia, osobom chorym szybkiego powrotu do zdrowia i dużo wytrwałości i sił!

Dziękuje wszystkim pracownikom medycznym i sanitarnym, służbom mundurowym, policji, straży OSP i PSP, pracownikom urzędu gminy, GOPS i Caritas oraz wolontariuszom z KGW i stowarzyszeń społecznie zaangażowanym w pomoc, w obliczu ogromnego wyzwania pracy w warunkach realnego zagrożenia życia.

Wójt Gminy
Dariusz Furdykoń

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie