Przedszkole w Zarębie wyremontowane dzięki grantowi od Polskich Sieci Elektroenergetycznych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 listopada 2020

Gmina Siekierczyn została laureatem II edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, do którego zgłosiła ważny dla społeczności lokalnej projekt remontu przedszkola w Zarębie. Dzięki grantowi przekazanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, wyremontowano przedszkolną łazienkę.

Łazienka w gminnym przedszkolu w Zarębie została dostosowania do wymogów reżimu sanitarnego, co pozwoli zapewnić właściwy poziom bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego dzieci i opiekunów.

Wsparcie finansowe pozyskane w programie „WzMOCnij swoje otoczenie” umożliwiło wymianę w pomieszczeniu sanitarnym muszli toaletowej, umywalek, baterii oraz kabiny i brodzika. Wstawiono również nowe drzwi wewnętrzne, a także wymieniono instalację elektryczną i oświetlenie. Z wyremontowanej łazienki będą korzystać dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. W ciągu całego roku do przedszkola chodzi ok. 75 dzieci.

Celem konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Więcej informacji o działalności organizatora programu można znaleźć na stronie raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.  

 

PSE

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie