Gmina Siekierczyn

Strona główna

 

logotyp

 

INFORMACJA – Przyjęcia Interesantów i załatwianie spraw

Wójt Gminy Siekierczyn uprzejmie informuje, że od dnia 15 czerwca 2020 r. (tj. poniedziałek) Urząd Gminy Siekierczyn przywraca pełną bezpośrednią obsługę klientów.

Urząd jest czynny w dotychczasowych godzinach pracy przy zachowaniu wymogów reżimu sanitarnego.

Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów. Każda osoba wchodząca do budynku musi dokonać obowiązkowej dezynfekcji rąk i posiadać środki ochrony osobistej w postaci maseczki, szalika bądź chusty zakrywającej usta i nos.

Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości dwóch metrów na korytarzach i w częściach wspólnych urzędu.

Przyjęcia interesantów przez Wójta Gminy Siekierczyn odbywać się będą w poniedziałki po wcześniejszym umówieniu.

Przypominamy o możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną:

- DROGĄ ELEKTRONICZNĄ na adres e-mail:  ug@siekierczyn.pl

- PRZEZ SKRZYNKĘ PODAWCZĄ ePUAP:  /cihea4773c/skrytka

- TELEFONICZNIE:  75 722-17-78, 75 722-17-88, 75 722-17-50

Aby zminimalizować ryzyko ewentualnych zachorowań i rozprzestrzeniania się choroby oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i pracowników urzędu zalecamy odwiedzanie urzędu w przypadkach, gdy osobiste stawiennictwo jest niezbędne. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o ograniczenie do najpilniejszych i niezbędnych spraw załatwianych osobiście w Urzędzie Gminy Siekierczyn.

Wójt Gminy
Dariusz Furdykoń

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Przerwa w dostawie wody

W związku z awarią na gminnej sieci wodociągowej w dniu 24.09.2020 r. (środa) występuje przerwa w dostawie wody na terenie miejscowości Zaręba (od ul. Jana Pawał II na wysokości kościołą w kierunku Lubania) i miejscowości Ponikowo. Wznowienie dostawy wody nastąpi po usunięciu awarii. Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Siekierczyn
Dariusz Furdykoń

24 września 2020
Czytaj więcej o: Przerwa w dostawie wody
Powiększ zdjęcie

Znaleziono klucze

W dniu 20 września br. (niedziela) ok. godz. 15:00 w miejscowości Wesołówka w pobliżu budynków nr 54 i 56 na drodze asfaltowej w kierunku Pisarzowic znaleziono 2 klucze. Klucze są do odebrania w Urzędzie Gminy Siekierczyn pok. Nr 19 – tel. 507 389 963.

23 września 2020
Czytaj więcej o: Znaleziono klucze
Powiększ zdjęcie

Wyłączenia prądu

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej Górze informuje o czasowych wyłączeniach prądu na terenie gminy Siekierczyn.

21 września 2020
Czytaj więcej o: Wyłączenia prądu
Powiększ zdjęcie

Przerwa w dostawie wody

W związku z pracami modernizacyjnymi na gminnej sieci wodociągowej w dniu 21.09.2020 r. (poniedziałek) od godz. 15:00 do godz. 19:00, w miejscowościach Siekierczyn od nr 1 do nr 53 i od nr 175 do nr 416, Zaręba, Wesołówka, Pisaczów oraz Ponikowo mogą wystąpić przerwy w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy
Dariusz Furdykoń

17 września 2020
Czytaj więcej o: Przerwa w dostawie wody
Powiększ zdjęcie

Jak opiekować się osobą starszą w domu

Wójt Gminy Siekierczyn i Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siekierczynie zapraszają zainteresowanych mieszkańców Gminy Siekierczyn na bezpłatne szkolenie  pn. "Jak opiekować się osobą starszą w domu - aspekt praktyczny".

15 września 2020
Czytaj więcej o: Jak opiekować się osobą starszą w domu
Powiększ zdjęcie

Dotacje dla zabytków

Wójt Gminy Siekierczyn przypomina, że osoby uprawnione mogą do 15 września b.r. składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach zabytkowych zlokalizowanych na terenie Gminy Siekierczyn.

14 września 2020
Czytaj więcej o: Dotacje dla zabytków
Powiększ zdjęcie

Dopłata do taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków

W dniu 25 września 2020 r. wchodzi w życie dopłata do taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Siekierczyn, zatwierdzonej decyzją Nr WR.RZT.070.90.2019.AS z dnia 4 września 2019 r. Państwowego Gospodarstwa Wodnego WODY POLSKIE  na okres 3 lat.

14 września 2020
Czytaj więcej o: Dopłata do taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków
Powiększ zdjęcie

Bezpieczne pozyskiwanie i przetwarzanie drewna na potrzeby gospodarstwa rolnego

Prace związane z obcinaniem gałęzi powinny być wykonywane zespołowo. Gdy używamy drabiny, należy ją stabilnie ustawić. Dla bezpieczeństwa konieczny jest też kask. Na osypującą się korę, trociny i inne zanieczyszczenia należy używać okulary ochronne. Do ścinki na wysokościach warto wykorzystywać piły na wysięgniku lub mniejsze i lżejsze tzw. pilarki arborystyczne, także w wersji elektrycznej – nie ma wtedy ryzyka wdychania spalin. W przypadku skomplikowanych cięć, czy trudno dostępnych drzew należy skorzystać z pomocy profesjonalistów (arborystów).

11 września 2020
Czytaj więcej o: Bezpieczne pozyskiwanie i przetwarzanie drewna na potrzeby gospodarstwa rolnego
Powiększ zdjęcie

Konkurs pod hasłem "Rola rolnika by upadku unikał"

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lubaniu zaprasza rolników do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem "Rola rolnika by upadku unikał".

7 września 2020
Czytaj więcej o: Konkurs pod hasłem "Rola rolnika by upadku unikał"
Powiększ zdjęcie

Dziękczynienie Dożynkowe 2020 Gminy Siekierczyn

W sobotę 5 września 2020r. obyło się symboliczne Dziękczynienie Dożynkowe Gminy Siekierczyn przy Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Zarębie. Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmaganie. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud.

7 września 2020
Czytaj więcej o: Dziękczynienie Dożynkowe 2020 Gminy Siekierczyn
Powiększ zdjęcie

Kontrole przyłączy kanalizacyjnych

Szanowni Mieszkańcy !

Obecnie prowadzone są kontrole prawidłowości i legalności przyłączeń kanalizacyjnych. Prace odbywają się przy użyciu specjalistycznego urządzenia generującego dym. W związku z powyższym mogą być zauważalne opary dymu wydostające się z kratek kanalizacyjnych, studni rewizyjnych i innych elementów infrastruktury kanalizacyjnej, co nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców. Za powyższe niedogodności przepraszamy.

Wójt Gminy
Dariusz Furdykoń

3 września 2020
Czytaj więcej o: Kontrole przyłączy kanalizacyjnych
Powiększ zdjęcie

Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

3 września 2020
Czytaj więcej o: Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19
Powiększ zdjęcie

Zaproszenie do zapoznania się z ofertą sprzedaży nieruchomości gminnych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym potencjalnych nabywców Wójt Gminy Siekierczyn przygotował ofertę sprzedaży nieruchomości gminnych.

2 września 2020
Czytaj więcej o: Zaproszenie do zapoznania się z ofertą sprzedaży nieruchomości gminnych
Powiększ zdjęcie

Stypendia Pomostowe 2020/2021

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ogłasza nabór kandydatów do XIX edycji programu „Stypendia Pomostowe”.

1 września 2020
Czytaj więcej o: Stypendia Pomostowe 2020/2021
Powiększ zdjęcie

Powszechny Spis Rolny 2020 już ruszył

Od 1 września do 30 listopada w całym kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny. Jego wyniki są źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Udział w spisie jest obowiązkowy.

1 września 2020
Czytaj więcej o: Powszechny Spis Rolny 2020 już ruszył
Powiększ zdjęcie

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S. A. pomagają zwiększać bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Siekierczyn w warunkach pandemii

Gmina Siekierczyn otrzymała grant w ramach programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie” prowadzonego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Dzięki uzyskanym środkom zakupione zostały m.in. środki i urządzenia do dezynfekcji, które służyć będą mieszkańcom Gminy.

31 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S. A. pomagają zwiększać bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Siekierczyn w warunkach pandemii
Powiększ zdjęcie

Przerwa w dostawie wody

W związku z awarią na gminnej sieci wodociągowej w dniu 28.08.2020 r. (piątek) występuje przerwa w dostawie wody na terenie miejscowości Rudzica. Wznowienie dostawy wody nastąpi po usunięciu awarii. Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Siekierczyn
Dariusz Furdykoń

28 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Przerwa w dostawie wody
Powiększ zdjęcie Obraz

Zmiana wysokości stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 września 2020 r.

 

Wójt Gminy Siekierczyn zawiadamia, że Rada Gminy Siekierczyn uchwałą Nr XX/143/20 z dnia 24 lipca 2020 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty dokonała od 1 września 2020 r. zmiany stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

19 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Zmiana wysokości stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 września 2020 r.
Powiększ zdjęcie

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubaniu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubaniu przypomina, że ze względu na panujące obecnie wysokie temperatury, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób utrzymania zwierząt.

18 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubaniu
Powiększ zdjęcie

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego z dnia 12 sierpnia 2020 r.

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego zawiadamiające o wydaniu decyzji zatwierdzającej projekt rozbiórki i udzielającej pozwolenia na rozbiórkę zadania pn.: "Etap 2 - Rozbiórka istniejącej linii 400 kV relacji Mikułowa -Czarna..."

13 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego z dnia 12 sierpnia 2020 r.