Gmina Siekierczyn

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

„DOLNOŚLĄSKIE KOBIETY BIZNESU”

TERRA Szkolenia i Doradztwo Przemysław Omieczyński zaprasza do udziału w projekcie: „ DOLNOŚLĄSKIE KOBIETY BIZNESU”. Celem projektu jest promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia oraz wsparcie mobilności pracowników, a także podniesiona zdolność do samozatrudnienia przez 30 kobiet od 30 roku życia pozostających bez zatrudnienia, znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

18 maja 2017
Czytaj więcej o: „DOLNOŚLĄSKIE KOBIETY BIZNESU”
Powiększ zdjęcie

Szkolenia dokształcające z zakresu obsługi maszyn rolniczych

Wójt Gminy Zgorzelec oraz sołectwo Gozdanin organizuje SZKOLENIA DOKSZTAŁCAJĄCE z zakresu obsługi:  kombajnów zbożowych, ładowarek  teleskopowych rolniczych, wózków widłowych, sieczkarni, pras, ładowaczy Tur cyklop, kombajnów do roślin okopowych, pił spalinowych, kos spalinowych.

18 maja 2017
Czytaj więcej o: Szkolenia dokształcające z zakresu obsługi maszyn rolniczych
Powiększ zdjęcie

Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Siekierczyn na rok 2017

Informuję, że złożony w miesiącu lutym br. do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu projekt pn. „Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Siekierczyn”, zakwalifikował się do dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW p.t.: „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW Część 1) Usuwanie wyrobów zawierających azbest”.

15 maja 2017
Czytaj więcej o: Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Siekierczyn na rok 2017
Powiększ zdjęcie

II Powiatowo-Gminny „Bieg po Siekierkę”

24 czerwca 2017 r. od godz. 10:00 odbędzie się II Powiatowo-Gminny cykl biegów pod nazwą „Bieg po Siekierkę”. Pomysł tej imprezy realizowany jest po raz drugi przez założycieli i członków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „JEZIORNA” w Siekierczynie i przy współpracy Gminy Siekierczyn, Powiatu Lubańskiego i GOKiS w Siekierczynie.
12 maja 2017
Czytaj więcej o: II Powiatowo-Gminny „Bieg po Siekierkę”
Powiększ zdjęcie

III Majowe Śpiewanie u POLNYCH KWIATÓW

Stowarzyszenie Klub Seniora "Polne Kwiaty" organizuje imprezę integracyjną dla zespołów ludowych, kultywującą tradycje ludowego śpiewania pod nazwą "III MAJOWE ŚPIEWANIE U POLNYCH KWIATÓW", która odbędzie się w dniu 13 maja 2017 r. w Osiedlowy Dom Kultury w Zarębie.

9 maja 2017
Czytaj więcej o: III Majowe Śpiewanie u POLNYCH KWIATÓW
Powiększ zdjęcie

Sukcesy uczniów z Zaręby

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Zaręby w składzie: Barbara Biesiada, Julia Kowalczyk, Michał Koszela, Kacper Kobzda po raz kolejny na najwyższym podium w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W dniu 26 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe, w których drużyna zdobyła I miejsce, awansując do eliminacji strefowych.

9 maja 2017
Czytaj więcej o: Sukcesy uczniów z Zaręby
Powiększ zdjęcie

Siekierczyńska 40-tka

Już po raz trzeci Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Towarzystwem Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie zorganizował rajd rowerowy pn. „Siekierczyńska 40-tka”. Ta, znana już w całym powiecie lubańskim, impreza rekreacyjna od trzech lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. W tym roku rowerzyści również nie zawiedli.

8 maja 2017
Czytaj więcej o: Siekierczyńska 40-tka
Powiększ zdjęcie

Piknik motocyklowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie zaprasza na PIKNIK MOTOCYKLOWY, który odbędzie się 20 maja 2017 r. o godz. 13:00 na Terenie Rekreacyjno-Wypoczynkowym ("Basen") w Siekierczynie. W programie: ognisko, grill, muzyka w plenerze i konkursy motocyklowe. Wstęp bezpłatny.

5 maja 2017
Czytaj więcej o: Piknik motocyklowy