Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Druga edycja Powiatowo-Gminnego „Biegu po Siekierkę” już za nami

Druga edycja Powiatowo-Gminnego „Biegu po Siekierkę” już za nami

24 czerwca 2017 r. odbyła się druga edycja Powiatowo-Gminnego „Biegu po Siekierkę” organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Jeziorna” w Siekierczynie. W tym roku było to zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Lubańskiego. Pogoda i frekwencja dopisała, więc impreza wspaniale zaingurowała okres wakacyjny. Udział w biegach wzięli  przedstawiciele służb mundurowych oraz dzieci i dorośli mieszkańcy Gminy Siekierczyn i Powiatu Lubańskiego. Gościliśmy również liczną reprezentację zawodników spoza naszego regionu, co bardzo nas ucieszyło.

27 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Druga edycja Powiatowo-Gminnego „Biegu po Siekierkę” już za nami
Przejdź do - Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody

W dniu 28 czerwca 2017 r. (środa) w godzinach od 9.00 do 15.00 w miejscowości Siekierczyn od numeru 220 do numeru 268 wystąpi przerwa w dostawie wody z powodu niezbędnych prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej.

Wójt Gminy
mgr Janusz Niekrasz

27 czerwca 2017
Przejdź do - Hospicjum domowe dla osób dorosłych

Hospicjum domowe dla osób dorosłych

Od 1 lipca br. Bonifraterskie Centrum Zdrowia rozpoczyna na terenie Powiatu Lubańskiego realizację świadczeń medycznych  w ramach HOSPICJUM DOMOWEGO DLA OSÓB DOROSŁYCH.

27 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Hospicjum domowe dla osób dorosłych
Przejdź do - Wynik konsultacji społecznych w sprawie "Programu współpracy Gminy Siekierczyn  z organizacjami pozarządowymi"

Wynik konsultacji społecznych w sprawie "Programu współpracy Gminy Siekierczyn z organizacjami pozarządowymi"

W dniu 14 czerwca 2017 r. przeprowazono konsultacje "Programu współpracy Gminy Siekierczyn z organizacjami pozarządowymi w roku 2018". W konsultacjach uczestniczył jeden przedstwawiciel organizacji pozarządowych, który nie wniósł żadnych uwag do konsultowanego programu.

WÓJT GMINY
Janusz Niekrasz

 

23 czerwca 2017
Przejdź do - Pałacowe spotkania z historią – odkrywamy tajemnice Rudzicy (Pfaffendorf) - 11.06.2017 r.

Pałacowe spotkania z historią – odkrywamy tajemnice Rudzicy (Pfaffendorf) - 11.06.2017 r.

Od siedmiu lat Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie organizuje historyczne festyny plenerowe w Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarębie. Co roku przybliżamy historię naszej gminy, odkrywamy nowe fakty, próbujemy ocalić od zapomnienia pamięć o przeszłości i o ludziach, którzy tą przeszłość kreowali.  Ważne jest przecież abyśmy znali historię i tradycje ziem, które od 72 lat są naszą ojczyzną.

21 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Pałacowe spotkania z historią – odkrywamy tajemnice Rudzicy (Pfaffendorf) - 11.06.2017 r.
Przejdź do - Dzień otwarty w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze

Dzień otwarty w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze

Uprzejmie informujemy, że w dniu 21 czerwca 2017 r. (środa) w godzinach od 9:00 do 15:00 w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze przy ulicy Morcinka 33A, prowadzone będą konsultacje dotyczące propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych. Każdy wyborca będzie mógł wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania, podzielić się swoją opinią co do samej karty, jak i propozycji treści informacji o sposobie głosowania.

21 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Dzień otwarty w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze
Przejdź do - Turniej piłkarski na stadionie w Siekierczynie

Turniej piłkarski na stadionie w Siekierczynie

Zarząd OZPN Jelenia Góra zaprasza na OKRĘGOWY TURNIEJ ORLIKÓW (rocznik 2006 - 2007 i młodsi), który odbędzie się na stadionie LZS Zaręba w Siekierczynie w dniu 17 czerwca 2017 r. (sobota). Początek turnieju godz. 10:00. Organizatorzy: OZPN JELENIA GÓRA, KS ŁUŻYCE LUBAŃ, LZS ZARĘBA. W turnieju czestniczą kluby: MKS KARKONOSZE JELENIA GÓRA, OLIMPIA KOWARY, NYSA ZGORZELEC, GRANICA BOGATYNIA, ŁUŻYCE LUBAŃ, LTS LEŚNA, KS TALENT 2012 BOLESŁAWIEC, COMT BOLESŁAWIEC, AP GRYFÓW ŚLĄSKI, UKS PIEŃSK.

15 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Turniej piłkarski na stadionie w Siekierczynie
Przejdź do - „Bieg po Siekierkę”

„Bieg po Siekierkę”

24 czerwca 2017 r. od godz. 9:15 w okolicach terenu rekreacyjnego w Siekierczynie  zostanie zorganizowany powiatowo-gminny cykl biegów pod nazwą „Bieg po Siekierkę”. Pomysł ten realizowany jest już po raz drugi przez założycieli i członków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Jeziorna” w Siekierczynie - przy współpracy z Powiatem Lubańskim. Do udziału w biegach zapraszamy dzieci i dorosłych mieszkańców Gminy Siekierczyn, Powiatu Lubańskiego i naszych zaprzyjaźnionych sąsiadów oraz przedstawicieli służb mundurowych.

8 czerwca 2017
Czytaj więcej o: „Bieg po Siekierkę”
Przejdź do - IV miejsce w Finale  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym we Wrocławiu

IV miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym we Wrocławiu

Drużyna z Zaręby w składzie: Basia Biesiada, Julia Kowalczyk, Michał Koszela  i Kacper Kobzda odniosła duży sukces w Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zajmując pierwsze miejsce w powiecie lubańskim, pierwsze miejsce w strefie jeleniogórskiej i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego.

7 czerwca 2017
Czytaj więcej o: IV miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym we Wrocławiu
Przejdź do - Dzień Dziecka w Siekierczynie

Dzień Dziecka w Siekierczynie

3 czerwca br. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie zorganizował na Terenie Rekreacyjno-Wypoczynkowym festyn z okazji Dnia Dziecka. W tej plenerowej imprezie wzięły udział przede wszystkim dzieci z Siekierczyna, ale nie tylko bo wśród uczestników festynu znaleźli się również dorośli, którzy gorąco dopingowali dzieci biorące udział w konkursach przygotowanych dla nich przez organizatorów.

7 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w Siekierczynie
Przejdź do - Ćwiczenia pod kryptonimem RENEGADE – SAREX

Ćwiczenia pod kryptonimem RENEGADE – SAREX

Informuje, że zgodnie z poleceniem Wojewody Dolnośląskiego na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r., poz. 96) w dniach 6 – 8 czerwca 2017 r. całodobowo (termin zapasowy 9 czerwca 2017 r.) w ramach ćwiczeń pod kryptonimem RENEGADE-SAREX na terenie gminy Siekierczyn zostanie przeprowadzony trening systemu powszechnego ostrzegania polegający na akustycznym włączeniu syren sygnalizujących ogłoszenie i odwołanie alarmu.

2 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Ćwiczenia pod kryptonimem RENEGADE – SAREX
Przejdź do - Nabór dzieci do klubu LZS Zaręba

Nabór dzieci do klubu LZS Zaręba

 Klub piłkarski LZS Zaręba prowadzi nabór chłopców z rocznika 2010 i młodsi oraz dziewczynek z rocznika 2011 i młodsze.

1 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Nabór dzieci do klubu LZS Zaręba
Przejdź do - Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

Komunikaty Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu Oddział w Lubaniu dotyczące zagrożeniu upraw roślin truskawki i pszenicy ozimej.

1 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Komunikat o zagrożeniu upraw roślin
Przejdź do - Wolontariusze z Azji  w Zespole Szkół w Zarębie

Wolontariusze z Azji w Zespole Szkół w Zarębie

W dniach od 15 do 19 maja 2017 r.  w naszej szkole gościliśmy niecodziennych gości. Przyjechali do nas wolontariusze z Chin i Singapuru. Studenci uczestniczą w międzynarodowej organizacji, AIESEC, która jest największą organizacją młodzieżową na świecie zrzeszającą miliony ludzi.

29 maja 2017
Czytaj więcej o: Wolontariusze z Azji w Zespole Szkół w Zarębie
Przejdź do - Konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne

W dniu 14 czerwca 2017 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy w pok. nr 7 zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie "Programu współpracy Gminy Siekierczyn z organizacjami pozarządowymi"

WÓJT GMINY
Janusz Niekrasz

29 maja 2017
Przejdź do - Plenerowa impreza kulturalna "ODKRYWAMY TAJEMNICE RUDZICY"

Plenerowa impreza kulturalna "ODKRYWAMY TAJEMNICE RUDZICY"

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie zaprasza na plenerową imprezę kulturalną Pałacowe spotkania z historią "ODKRYWAMY TAJEMNICE RUDZICY (PFAFFENDORF)", która odbędzie się w dniu 11 czerwca 2017 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarębie.

25 maja 2017
Czytaj więcej o: Plenerowa impreza kulturalna "ODKRYWAMY TAJEMNICE RUDZICY"
Przejdź do - Motocykliści w Siekierczynie

Motocykliści w Siekierczynie

20 maja br. na Terenie Rekreacyjno-Wypoczynkowym  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie zorganizował już po raz drugi (pierwszy odbył się w 2016 roku) Piknik Motocyklowy. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, impreza ta cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem.

24 maja 2017
Czytaj więcej o: Motocykliści w Siekierczynie
Przejdź do - Szkolenia dokształcające z zakresu obsługi maszyn rolniczych

Szkolenia dokształcające z zakresu obsługi maszyn rolniczych

Wójt Gminy Zgorzelec oraz sołectwo Gozdanin organizuje SZKOLENIA DOKSZTAŁCAJĄCE z zakresu obsługi:  kombajnów zbożowych, ładowarek  teleskopowych rolniczych, wózków widłowych, sieczkarni, pras, ładowaczy Tur cyklop, kombajnów do roślin okopowych, pił spalinowych, kos spalinowych.

18 maja 2017
Czytaj więcej o: Szkolenia dokształcające z zakresu obsługi maszyn rolniczych
Przejdź do - „DOLNOŚLĄSKIE KOBIETY BIZNESU”

„DOLNOŚLĄSKIE KOBIETY BIZNESU”

TERRA Szkolenia i Doradztwo Przemysław Omieczyński zaprasza do udziału w projekcie: „ DOLNOŚLĄSKIE KOBIETY BIZNESU”. Celem projektu jest promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia oraz wsparcie mobilności pracowników, a także podniesiona zdolność do samozatrudnienia przez 30 kobiet od 30 roku życia pozostających bez zatrudnienia, znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

18 maja 2017
Czytaj więcej o: „DOLNOŚLĄSKIE KOBIETY BIZNESU”
Przejdź do - Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Siekierczyn na rok 2017

Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Siekierczyn na rok 2017

Informuję, że złożony w miesiącu lutym br. do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu projekt pn. „Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Siekierczyn”, zakwalifikował się do dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW p.t.: „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW Część 1) Usuwanie wyrobów zawierających azbest”.

15 maja 2017
Czytaj więcej o: Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Siekierczyn na rok 2017