Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Siekierczyn - droga dojazdowa do gruntów rolnych

W dniu 13 października 2021 r. zakończono zadanie inwestycyjne pn.: Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych zlokalizowanej w Siekierczynie.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego dla jednostek samorządu terytorialnego na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych.           

Dotacja celowa uzyskana dzięki staraniom Wójta Gminy Siekierczyn pochodzi z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych - m. in. z opłat z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej i może być przeznaczona na zadania realizowane na obszarach stanowiących użytki rolne. Należy podkreślić, że uzyskane środki z dotacji mogą być wyłącznie wykorzystane do przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Dotacja w wysokości 208 950 zł. oraz wkład własny Gminy pozwoliły wykonać drogę asfaltową o długości 995 m. Droga była wskazana w Planie urządzeniowo - rolnym Gminy Siekierczyn - do modernizacji.

Wykonana nawierzchnia asfaltowa na tym odcinku drogi nie tylko podniesie poziom bezpieczeństwa i ułatwi naszym rolnikom dojazd do gruntów rolnych, ale stanowić będzie także połączenie zabezpieczające pomiędzy drogą gminną i drogą powiatową, z którego w razie potrzeby korzystać będą mogły również np. służby ratunkowe.