Serwis internetowy Gminy Siekierczyn

Święto Niepodległości 11 listopada 2021

Dzień 11 listopada dla każdego Polaka jest dniem szczególnie wyjątkowym. Tego dnia 1918 roku Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową.

Polska odzyskała niepodległość!

Dziś wyrażamy swoją wdzięczność i szacunek wobec Polaków, którzy w walce o wolną, niepodległą Polskę oddali to, co najważniejsze dla człowieka, oddali swoje życie.

Naszą powinnością i obowiązkiem jest o tym pamiętać. Dzięki bohaterstwu naszych przodków, mamy dziś własny kraj, terytorium, hymn, flagę, godło, urzędy i szkoły, w których mówimy po polsku. Mamy własną kulturę i wartości narodowe.

Miłość do Ojczyzny to także nauka, praca i wzajemny szacunek. Każdy ma prawo do własnego zdania, poglądów, opinii, ale łączy nas wszystkich dobro naszej Małej Ojczyzny, rozwój naszej gminy
i dobro jej mieszkańców.

Z tej okazji, życzę Państwu dumy z naszej Ojczyzny - Polski. Z tego że jesteśmy Polakami - z naszej historii, naszych pozytywnych cech narodowych, dziedzictwa, jakie zastawili przodkowie, ale przede wszystkim z faktu, że jesteśmy mieszkańcami tego konkretnego miejsca - naszej wspólnej Małej Ojczyzny – naszej Gminy Siekierczyn.

Wójt Gminy
Dariusz Furdykoń