Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Logotyp

Święto Niepodległości 11 listopada 2022 r.

Dzień 11 listopada dla każdego Polaka jest dniem szczególnie wyjątkowym. Tego dnia 1918 roku Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową.

Polska odzyskała niepodległość!

Dziś wyrażamy swoją wdzięczność i szacunek wobec Polaków, którzy w walce o wolną, niepodległą Polskę oddali to, co najważniejsze dla człowieka, oddali swoje życie.

Naszą powinnością i obowiązkiem jest o tym pamiętać. Dzięki bohaterstwu naszych przodków, mamy dziś własny kraj, terytorium, hymn, flagę, godło, urzędy i szkoły, w których mówimy po polsku. Mamy własną kulturę i wartości narodowe.

Miłość do Ojczyzny to także nauka, praca i wzajemny szacunek. Każdy ma prawo do własnego zdania, poglądów, opinii, ale łączy nas wszystkich dobro naszej Małej Ojczyzny, rozwój naszej gminy i dobro jej mieszkańców.

Z tej okazji, życzę Państwu dumy z naszej Ojczyzny - Polski. Z tego że jesteśmy Polakami - z naszej historii, naszych pozytywnych cech narodowych, dziedzictwa, jakie zostawili przodkowie, ale przede wszystkim z faktu, że jesteśmy mieszkańcami tego konkretnego miejsca - naszej wspólnej Małej Ojczyzny – naszej Gminy Siekierczyn.

 

Wójt Gminy
Dariusz Furdykoń