Serwis internetowy Gminy Siekierczyn

Przedszkolaki z odwiedzinami w Urzędzie Gminy Siekierczyn

W dniach 12 i 14 marca, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, na zaproszenie Wójta Gminy Siekierczyn Pana Dariusza Furdykoń, siekierczyński urząd odwiedziły dwie grupy dzieci. Pierwsza grupa przyjechała z zarębiańskiego przedszkola, natomiast druga z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Siekierczynie.

Dzieci wraz z opiekunami przywitane zostały przez gospodarza Gminy Siekierczyn Pana Wójta Dariusza Furdykoń. W czasie wizyty, nasi mali goście mieli możliwość zwiedzenia urzędu oraz zapoznania się ze specyfiką pracy na poszczególnych stanowiskach. Przedszkolaki z bliska zobaczyły na czym polega praca w referatach inwestycji i rozwoju, finansów i budżetu, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska oraz w sekretariacie. Największą atrakcją stała się jednak  możliwość zajęcia na chwilę fotela i wczucia się w rolę Pana Wójta :)

Odwiedziny naszych pociech przebiegły w sympatycznej i przemiłej atmosferze. Na koniec spotkań, dzieci miały możliwość zadawania pytań Panu Wójtowi oraz pracownikom urzędu i w podziękowaniu wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Pan Wójt również wręczył dzieciom drobne upominki promujące naszą małą ojczyznę oraz te, które nasza gmina otrzymała dzięki życzliwości i wsparciu Nadleśnictwa Świeradów. Dziękujemy też Tierpark Zoo Görlitz, które dzięki współpracy z naszą gminą ufundowało bilety wstępu dla najmłodszych.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.