Serwis internetowy Gminy Siekierczyn

Aula środowiskowa, tzw. „Pod 35”, w Zarębie już wkrótce w nowej odsłonie

Jak wcześniej pisaliśmy w naszych relacjach, wśród wielu planów inwestycyjnych Wójta Gminy Siekierczyn Pana Dariusza Furdykoń na rok 2024, znalazła się również aula środowiskowa w Zarębie, potocznie nazywana przez mieszkańców „Pod 35”. Dzięki środkom zaplanowanym w gminnym budżecie, możliwe stało się realizowanie zadania „Poprawy efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Siekierczyn – Auli Środowiskowej w Zarębie”.

Inwestycja ta kompleksowo obejmie szereg prac, których efekt już wkrótce będziemy mogli Państwu zaprezentować. Celem modernizacji obiektu jest poprawienie standardu, podniesienie walorów użytkowych i funkcjonalnych oraz poprawienie jego efektywności energetycznej, co nie tylko pozwoli na zmniejszenie kosztów związanych z jego utrzymaniem, ale także na stworzenie wielofunkcyjnego miejsca na miarę dzisiejszych czasów. Zmodernizowana aula da między innymi nowe możliwość do przeprowadzania uroczystości gminnych, oświatowych i kulturalnych oraz spotkań i prób naszych lokalnych zespołów artystycznych, szkoleń, warsztatów, eventów i aktywności między innymi Koła Gospodyń Wiejskich z Zaręby.

Koszt realizacji zadania wyniesie niemal 745.000 zł., a jako jego wykonawcę, w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, wyłoniono firmę GK INWESTBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze.

O dalszych etapach realizacji tej inwestycji będziemy Państwa informować w kolejnych relacjach.