Serwis internetowy Gminy Siekierczyn

Sala sensoryczna w Szkole Podstawowej w Zarębie

22 marca bieżącego roku, nastąpiło oficjalne otwarcie nowej sali integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Polskich w Zarębie. Na zaproszenie Dyrektora zarębiańskiej placówki oświatowej Pana Jacka Adamskiego, w uroczystym otwarciu uczestniczył Wójt Gminy Siekierczyn Pan Dariusz Furdykoń.

Sala sensoryczna w podstawówce została zaprojektowana w taki sposób, żeby stworzyć przyjazne dla zmysłów otoczenie dla uczniów. Wyposażona została w różnorodne przyrządy, które pozwolą na rozwinięcie zmysłów i umiejętności emocjonalnych u naszych pociech. Metoda integracji sensorycznej jest jedną z ważniejszych metod wykorzystywanych w pracy z dziećmi z problemami rozwojowymi. Powstanie Sali wraz z jej kompleksowym wyposażeniem stało się możliwe dzięki trójstronnej wzorowej współpracy Rady Rodziców, Dyrekcji placówki oświatowej i Wójta Gminy Siekierczyn, ponieważ zadanie to współfinansowano zarówno ze środków rodziców, szkoły podstawowej, jak i pozyskanych z budżetu Gminy Siekierczyn.

Gratulujemy inicjatywy i cieszymy się, że powstało nowe miejsce dzięki któremu dzieci będą mogły trenować swoje zmysły, rozwijać zdolności i umiejętności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.