Serwis internetowy Gminy Siekierczyn

Modernizacja „Orlików” w Gminie Siekierczyn

Pragniemy Państwa poinformować, że prace związane z gruntowną modernizacją „Orlików” zlokalizowanych przy Szkołach Podstawowych w Siekierczynie oraz w Zarębie weszły w kolejny etap.

W ramach realizacji tego zadania inwestycyjnego, na terenie siekierczyńskiego „Orlika” przeprowadzany jest aktualnie remont boiska piłkarskiego, boiska wielofunkcyjnego oraz zaplecza sanitarno – szatniowego. Modernizacji poddane zostało również oświetlenie, które wymieniono na energooszczędne oświetlenie LED. Natomiast na terenie „Orlika” zlokalizowanego przy zarębiańskiej placówce oświatowej, wykonywany jest aktualnie remont boiska piłkarskiego oraz boiska wielofunkcyjnego, remont zaplecza sanitarnego oraz modernizacja systemu monitoringu i oświetlenia obiektu, które również wymienione zostało na energooszczędne oświetlenie LED. Trwają również prace związane z naprawą uszkodzonego ogrodzenia obiektu.

Realizacja tego zadania, niezwykle istotnego z punktu rozwoju naszej młodzieży, stała się możliwa dzięki pozyskaniu przez Wójta Gminy Siekierczyn Pana Dariusza Furdykoń środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest minister Sportu i Turystyki - w ramach zadania inwestycyjnego Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje boisko – Orlik”. 

O realizacji kolejnych etapów inwestycji, będziemy Państwa informować w następnych relacjach.