Gmina Siekierczyn

Funkcjonowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Siekierczynie w okresie jesienno-zimowym

30 października 2020

 

Od 1 listopada 2020 r. do końca marca 2021 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Siekierczynie będzie czynny wyłącznie w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00 – 13:00.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną na terenie kraju, w PSZOK w Siekierczynie odbierane będą odpady wyłącznie od osób, które dokonają wcześniejszego zgłoszenia telefonicznego. Podczas zgłoszenia otrzymają Państwo informację o warunkach oraz dacie i godzinie przyjęcia odpadów w PSZOK.

 

Zasady przyjęcia odpadów w PSZOK:

 

Przypominam, że dla mieszkańców naszej gminy istnieje możliwość wynajęcia kontenera przeznaczonego do gromadzenia odpadów np. wielkogabarytowych, budowlanych, który zostanie podstawiony bezpośrednio na teren Państwa nieruchomości. Właściciel nieruchomości ponosi opłatę na rzecz Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu za usługę wynajęcia kontenera, natomiast Gmina Siekierczyn ponosi opłatę za ilość i rodzaj odebranych odpadów komunalnych. Opłata za usługę wynajęcia kontenera uzależniona jest od jego pojemności i okresu, na jaki kontener zostanie podstawiony na teren Państwa nieruchomości. Chęć wynajmu kontenera należy zgłosić pod ww. numerem telefonu w Urzędzie Gminy Siekierczyn, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje. Zachęcam do korzystania z tej możliwości usuwania odpadów z posesji.

 

 

Dariusz Furdykoń

Wójt Gminy Siekierczyn

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Obraz

    Obraz