Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

logotyp

Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Uprzejmie informuję, że został ogłoszony Konkurs Grantowy Cyfrowa Gmina - wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”. Jest to program rządowy, skierowany do mieszkańców z terenów popegeerowskich. W ramach tego programu dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR mogą otrzymać sprzęt komputerowy.

Program dedykowany jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Warunkiem otrzymania sprzętu komputerowego w ramach programu jest spełnienie dwóch kryteriów:

  1. zamieszkanie  ucznia w miejscowości, w której niegdyś funkcjonowało zlikwidowane Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej,
  2. członek rodziny ucznia (krewnym w linii prostej, tj, rodzice, dziadkowie, pradziadkowie),  pracował niegdyś w zlikwidowanym PPGR i zamieszkiwał w miejscowości wskazanej w liście dokumentacji konkursowej. 

Szkoły Podstawowe w Siekierczynie i w Zarębie będą przyjmować stosowne oświadczenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, które następnie przekazane zostaną do Urzędu Gminy  Siekierczyn do dnia 28 października 2021 r.

Rodzice lub uczniowie, którzy osiągnęli pełnoletność, chcąc otrzymać sprzęt komputerowy muszą złożyć stosowne oświadczenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych do Urzędu Gminy Siekierczyn, 59-818 Siekierczyn 271, w terminie do 28 października 2021 r.

Wszelkie dokumenty składane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Na podstawie złożonych oświadczeń Wójt Gminy Siekierczyn złoży wniosek do  Centrum Projektów Polska Cyfrowa na zakup: nowego sprzętu komputerowego z akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną,

Maksymalna stawka zakupu za jednostkę komputera określoną w dokumentacji konkursowej wynosi: za komputer lub laptop 3.500,00 zł, za tablet 1.500,00 zł.

Wzór oświadczenia oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych są do pobrania w załącznikach do tej informacji.

Osoba do kontaktu:
Izabela Szytuła – referent do spraw pozyskiwania środków pomocowych, działalności gospodarczej, kultury fizycznej i zdrowia.

Po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa i podpisaniu umowy o powierzeniu grantu, Urząd Gminy Siekierczyn dokona zakupu wnioskowanego sprzętu komputerowego  i przekaże do rodzin.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną dokumentacją projektową, link:

https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr