Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

NSP 2021

Zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

W dniu 30 września 2021 r. zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Spis powszechny to najważniejsze badanie i źródło danych, które pozwala zdiagnozować: 'ilu nas jest”, 'kim jesteśmy” i 'jak żyjemy”. Obejmuje całą populację ludności i mieszkań danego kraju. Warto dodać, że na podstawie uzyskanych podczas spisu danych rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata. – Wyniki spisu umożliwiają również dokonywanie porównań międzynarodowych. W przypadku krajów należących do Unii Europejskiej, dane statystyczne zbierane podczas spisów powszechnych mają bezpośrednie przełożenie na wysokość dotacji unijnych oraz liczbę miejsc w Parlamencie Europejskim.           

Należy podkreślić, że Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest badaniem statystycznym realizowanym raz na 10 lat w niemal każdym kraju na świecie.

Pierwsze dane z tegorocznego Spisu Powszechnego poznamy na początku 2022 roku.

Już dziś wiemy, że w Naszej Gminie nikt nie odmówił spisu. Nasi kompetentni rachmistrzowie zadbali o profesjonalną i rzetelną pracę w terenie.

Podsumowując efekt prac promocyjnych naszej Gminy od 1 kwietnia 2021 r. rozdysponowaliśmy kilkaset ulotek w sołectwach, bibliotekach, sklepach, banku, przedsiębiorstwach, na poczcie oraz stacji paliw. Plakaty zawisły na każdej tablicy ogłoszeń wszystkich wsi naszej gminy i na bieżąco były uzupełniane.

Ponadto zorganizowaliśmy mobilne punkty spisowe w organizowanych imprezach plenerowych:

  1. Pałacowych Spotkaniach z historią - Pałacowe Smaki (Zaręba),
  2. Odpuście w Kościele NMP w Zarębie,
  3. Dożynkach Gminnych w Rudzicy,

W Urzędzie Gminy działało Gminne Biuro Spisowe. Organizowaliśmy spotkania informacyjne z sołtysami, prowadziliśmy rozmowy zarówno telefoniczne, jak i osobiste niosąc pomoc w bezproblemowym spisaniu się. Informacja o Narodowym Spisie Powszechnym zawsze trafiała do Gazetki Siekierczyńskiej, również mówiono o nim w każdym kościele naszej Gminy. Nie raz można było usłyszeć w ogłoszeniach informacje na jego temat. Nierozłącznym w upowszechnianiu Spisu okazał się Internet – strony Urzędu Gminy, jej jednostek organizacyjnych oraz nasz fanpage na stronach Facebook, który powstał przede wszystkim w celach informacyjnych dla naszych mieszkańców Gminy Siekierczyn.

Podsumowując te działania możemy z całym przekonaniem powiedzieć, że DALIŚMY RADĘ!! DOPEŁNILIŚMY SPRAWNIE OBOWIĄZKU!!

Dziękujemy!
Gminne Biuro Spisowe