Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Podpisanie umowy

Rewitalizacja kolejnego obiektu sportowego w Gminie Siekierczyn

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Jeziorna" w Siekierczynie, przy współpracy z Urzędem Gminy Siekierczyn, od dłuższego czasu zabiegło o pozyskanie środków finansowych na rewitalizację obiektu sportowego na terenie sołectwa Siekierczyn Górny. Dzięki podjętym staraniom, wspartym przez Wójta Gminy Siekierczyn Pana Dariusza Furdykoń, cel ten został osiągnięty!

Pragniemy Państwa poinformować, że Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Jeziorna”, w ramach programu „Budowa lokalnej infrastruktury rekreacyjnej źródłem aktywizacji mieszkańców LGD – wykonanie wielofunkcyjnego boiska wiejskiego z nawierzchnią bezpieczną w Siekierczynie Górnym” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020, pozyskało wsparcie finansowe w kwocie 91 000 złotych na wykonanie wielofunkcyjnego boiska wiejskiego z nawierzchnią bezpieczną w Siekierczynie Górnym.

Jak Państwo wiecie z wcześniejszych relacji, teren w okolicy boiska sportowego na terenie sołectwa Siekierczyn Górny, objęty został w okresie ostatnich lat kompleksowymi działaniami władz samorządowych naszej gminy. W pierwszej kolejności - w 2021 roku - wykonana została rewitalizacja placu zabaw, który zyskał bezpieczną nawierzchnię oraz nowe zabawki dla naszych najmłodszych pociech. Cały teren placu zabaw został również ogrodzony oraz wyposażony w nowe ławeczki. Zakupione zostały również nowe elementy do siłowni na „świeżym powietrzu”. W bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw planowane jest również dokonanie nowych nasadzeń roślinności, która zapewni cień osobom z niego korzystającym.

Kolejnymi etapami modernizacji będą; wyżej opisana budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego, a następnie budowa tzw. „parku kieszonkowego”, na terenie którego odpocząć będą mogli zarówno mieszkańcy naszej gminy, jak również odwiedzający nas goście. Rewitalizacja kolejnego obiektu na terenie naszej gminy podniesie standard życia mieszkańców oraz poprawi warunki ich życia, zmniejszając równocześnie dysproporcje i wykluczenie społeczne uboższych terenów wiejskich w stosunku do oferty ośrodków miejskich. Zarówno nowopowstałe jak i rewitalizowane obiekty, mogą stać się miejscami aktywizacji oraz integracji dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gratulujemy pomysłów i zaangażowania!