Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Boisko w Wyrębie

Nowe inwestycje na terenie Gminy Siekierczyn

Pomimo trwającego sezonu urlopowego, nowe inwestycje na terenie naszej gminy realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Dobiegają końca prace związane z modernizacją infrastruktury 21 odcinków dróg, trzech odcinków kanalizacji i czterech odcinków wodociągów oraz modernizacją i budową infrastruktury oświetleniowej na terenie całej naszej gminy. Zrealizowane zostało również zadanie polegające na przebudowie drogi gminnej wraz z likwidacją muru oraz budową oświetlenia ulicznego w pobliżu siekierczyńskiego ośrodka zdrowia. Już niebawem, zarówno mieszkańcy naszej gminy jak i odwiedzający nas goście, będą mogli korzystać ze zmodernizowanego obiektu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Siekierczynie. Mieszkańcy Wyręby użytkować już mogą zmodernizowane boisko sportowe, które spełnia aktualnie najwyższe standardy, pozwalając na bezpieczną grę w siatkówkę, koszykówkę, badmintona lub tenisa ziemnego, a niedługo będą mogli również cieszyć się zmodernizowaną infrastrukturą świetlicy wiejskiej. Siłami własnymi pracowników Urzędu Gminy odremontowano strefę wejściową, elewację i orynnowanie świetlicy wiejskiej w Nowej Karczmie oraz sale lekcyjne w Szkole Podstawowej w Zarębie. Grupa obsługi dokonała także prac modernizacyjnych jednej z przepompowni kanalizacyjnych i oczyszczenia infrastruktury studni, pompy i sond. Trwa także szereg prac porządkowych i utrzymania zieleni oraz remontów w jednostkach organizacyjnych. Posadowiono cztery ławeczki na terenie sołectwa Zaręba. Wyłonieni zostali również wykonawcy zadań związanych z przebudową kolejnej drogi dojazdowej do gruntów rolnych na terenie Rudzicy. Za wykonanie II etapu tego zadania odpowiedzialna będzie firma FPUH RICARDO Ryszard Droszcz, natomiast jako wykonawca III etapu tego przedsięwzięcia wyłoniona została firma TRANSPORT CIĘŻAROWY Eugeniusz Kuśnierz.

Na tym nie koniec dobrych wiadomości jakie mamy Państwu do przekazania. Dzięki staraniom Wójta naszej gminy, pozyskane zostały środki zewnętrzne z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które razem ze środkami zarezerwowanymi w naszym budżecie pozwolą na wyremontowanie dodatkowych, ponad dwóch kilometrów drogi publicznej w Siekierczynie. Jako wykonawca tego zadania wyłoniona została firma Usługi Remontowo Budowlane i Transport Józef Michalik.

Modernizacji poddane zostaną również łazienki w zarębiańskim przedszkolu, zadanie to realizować będzie Zakład Instalacyjno Budowlany King Kazimierza Malamisa. Liczymy również na to, że w najbliższym czasie uda się wyłonić wykonawcę remontu łazienek w Szkole Podstawowej w Siekierczynie, ponieważ tam również zaplanowane zostały prace remontowe. Rozpoczął się również projektowy etap prac związanych z budową lekkiej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siekierczynie.

Jak więc Państwo widzicie, dzięki właściwemu zarządzaniu oraz planowaniu, prace inwestycyjne na terenie Gminy Siekierczyn, również w tak zwanym okresie „wakacyjnym”, prowadzone są pełną parą, a jesień zapowiada się równie pracowicie. Dlaczego?

Opracowaliśmy i wystąpiliśmy o dofinansowanie kolejnych inwestycji służących rozwojowi Naszej Gminy i poprawie bezpieczeństwa oraz jakości życia Państwa – jej mieszkańców. Złożyliśmy: kolejne dwa wnioski w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, na łączną kwotę 690.000 złotych. Wójt Gminy Siekierczyn Pan Dariusz Furdykoń złożył także wnioski o dofinansowanie inwestycji ważnych z punktu widzenia mieszkańców do Banku Gospodarki Krajowej - Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych obejmujące budowę nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji, budowę i modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, drogowej oraz przepraw mostowych na terenie naszej Gminy Siekierczyn na łączną kwotę 31.227.780 złotych! W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 r. aplikujemy natomiast o kwotę 1.995.467 złotych w ramach dwóch zadań drogowych.

14 lipca b.r., ogłoszono wyniki dofinansowań z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na terenie Gminy Siekierczyn wsparcie uzyskały dwa z dziesięciu zgłoszonych przez Urząd Gminy Siekierczyn projektów, w ramach których przeprowadzone zostaną prace obejmujące wymianę pokrycia dachowego zabytkowego kościoła p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudzicy oraz odtworzenie zabytkowej, zniszczonej wieży i dzwonnicy kościelnej wraz z systemem zegarowym w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zarębie. Na oba projekty Gmina uzyskała wstępne promesy dotacyjne w kwotach po 489 500 zł każda. Dzięki zabiegom Wójta Gminy Siekierczyn pozyskane zostało również wsparcie finansowe w kwocie 60 000 złotych z PSE S.A., które pozwoli na montaż trwałej i niezawodnej infrastruktury instalacji fotowoltaicznej, sterowniczej i magazynu energii, pozwalających na poprawę niezawodności bezpieczeństwa zasilania energetycznego i dostaw wody w SUW.