Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

logotyp

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

To Święto dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oświaty, ale także uczniów i ich rodziców oraz naukowców i badaczy, którzy edukacją zajmują się po to, by nadać jej właściwy kierunek, by przystosować ją do rzeczywistości.

To Święto wszystkich, którzy z oświatą mają co dzień do czynienia, którzy wpływają na jej kształt, którym nie jest ona obojętna, którzy walczą, by działo się w niej coraz lepiej.

Dziękuję nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty za poświęcenie i zaangażowanie w przygotowanie młodych ludzi do dorosłego życia.  Dzięki Waszej pracy młodzież uczy się dobrych wzorców i rozwija swoje pasje.

W dniu tego ważnego Święta, składam Wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia.

Przede wszystkim życzę siły i wytrwałości w pokonywaniu trudności, cierpliwości niezbędnej w procesie przyswajania zmian, zapału, pasji i wiary w szkołę.

Życzę, by społeczeństwo zawsze rozumiało, że edukacja jest sprawą kluczową dla funkcjonowania naszych małych ojczyzn i całego państwa.

Wszystkiego Dobrego!

Wójt Gminy
Dariusz Furdykoń