Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Podpisanie umowy

Modernizacja „Orlików” w Zarębie i Siekierczynie

16 lutego podpisana została umowa na modernizację kompleksów sportowych - tzw. „Orlików”, zlokalizowanych przy naszych Szkołach Podstawowych.

Realizacja tego zadania stała się możliwa dzięki pozyskaniu przez Wójta Gminy Siekierczyn Pana Dariusza Furdykoń środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach zadania inwestycyjnego Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje boisko – Orlik”. 

W ramach realizacji tej inwestycji, na terenie zarębiańskiego „Orlika” wykonany zostanie remont boiska piłkarskiego oraz boiska wielofunkcyjnego, remont zaplecza sanitarnego oraz modernizacja systemu monitoringu i oświetlenia obiektu, które wymienione zostanie na energooszczędne LED. Naprawione zostanie również ogrodzenie obiektu. Natomiast w Siekierczynie przeprowadzony zostanie remont boiska piłkarskiego, boiska wielofunkcyjnego oraz zaplecza sanitarno – szatniowego. Modernizacji poddane zostanie również oświetlenie, które także wymienione zostanie na energooszczędne LED.

Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, wykonawcą wyżej opisanych zadań zostało lokalne, doświadczone przedsiębiorstwo „Bed Bud Majer Daniel Firma Budowlana”.

Dzięki zmodernizowaniu przyszkolnych „Orlików”, uczniowie rozwijać będą mogli swoje umiejętności oraz podnosić sprawność fizyczną, tak by na równi konkurować z rówieśnikami z bardziej rozwiniętych ośrodków miejskich. Oczywiście z obiektów tych, po zakończeniu zajęć lekcyjnych korzystać będą mogli również nie tylko uczniowie. Liczymy na to, że zmodernizowane „Orliki” staną się kolejnymi miejscami do aktywnego spędzania czasu wolnego i integracji społecznej mieszkańców Gminy Siekierczyn.

O postępach w pracach będziemy Państwa informować w kolejnych relacjach.