Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

logotyp

Gmina Siekierczyn może cieszyć się odnowionym boiskiem dzięki wsparciu PSE

Gmina Siekierczyn, dzięki dofinansowaniu Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, zmodernizowała zdewastowane boisko sportowe we wsi Rudzica. Odnowiony obiekt może stać się miejscem integracji lokalnej społeczności oraz mieszkańców okolicznych miejscowości i umożliwić – zarówno młodszym, jak i starszym – aktywny wypoczynek. Na realizację celu przeznaczono 40 000 zł.

Gmina Siekierczyn otrzymała dofinansowanie w wysokości 40 000 zł na modernizację zdewastowanego boiska sportowego we wsi Rudzica. Odnowiony obiekt przyczyni się do stworzenia miejsca integracji dla lokalnej społeczności, a także osób z  okolicznych miejscowości. Przedsięwzięcie pozwoli także aktywnie spędzać wolny czas zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom. Oficjalne otwarcie boiska sportowego w Rudzicy odbędzie się 4 września w trakcie obchodów tegorocznych dożynek gminnych.

„Kto wie, może dzięki stworzeniu możliwości aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz udostępnienia boiska do koszykówki i siatkówki z bezpieczną, antyurazową nawierzchnią, to właśnie na terenie naszej gminy wyrośnie sportowiec, który w przyszłości będzie reprezentował nasz kraj na międzynarodowych arenach sportowych“ – mówi wójt gminy Siekierczyn Dariusz Furdykoń.

Modernizacja boiska to kolejny projekt realizowany dzięki wsparciu PSE. W poprzednich latach, w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie“, odnowiono łazienkę w Przedszkolu w Zarębie, doposażono w sprzęt informatyczny Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz zakupiono środki sanitarne do przeciwdziałania zagrożeniu epidemicznemu spowodowanemu COVID-19. 

Na terenie gminy Siekierczyn Polskie Sieci Elektroenergetyczne budują linię 400 kV relacji Mikułowa - Świebodzice, która jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Konkurs skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.