Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Cyfrowe wsparcie dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

Projekt cyfrowe wsparcie dla rodzin byłych pracowników PGR wystartował !!!

W dniu 4 października 2021 roku ruszył nabór wniosków w ramach projektu dotyczącego wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Nabór wniosków trwał będzie do 5 listopada bieżącego roku.

Celem programu jest: przeciwdziałanie nierównościom społecznym, cyfryzacja terenów popegerowskich, poprawa jakości życia mieszkańców oraz rozwój cyfrowy dzieci i młodzieży z rodzin byłych pracowników PGR.           

W ramach projektu finansowany będzie zakup komputerów oraz dwuletni dostęp do internetu. Według informacji jakie przedstawili ministrowie Janusz Cieszyński – sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Paweł Szefernaker – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, na każdy zestaw - komputer i internet – przeznaczone zostanie do 3,5 tys. złotych.

Szczegółowych informacji na temat zasad naboru wniosków oraz zasad udziału w programie na terenie Gminy Siekierczyn udzielają Szkoły Podstawowe w Siekierczynie i w Zarębie, ponieważ to właśnie w tych placówkach oświatowych zbierane i weryfikowane będą wnioski, które następnie przekazane zostaną do Urzędu Gminy  Siekierczyn.

Mamy nadzieję, że i w naszej gminie program cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem, ponieważ zakup sprzętu komputerowego w ramach dofinansowania może okazać się dużym wsparciem w przypadku ewentualnego wprowadzenia obostrzeń i lockdownu w zawiązku ze wzrastającym zagrożeniem epidemicznym.