Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

11 marca Dzień Sołtysa

11 marca Dzień Sołtysa

Święto wszystkich Sołtysów przypadające 11 marca, jest doskonałą okazją do docenienia tej niezwykle istotnej funkcji społecznej. Piastowanie funkcji sołtysa to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie. Sołtysi wybierani są w głosowaniu przez stałych mieszkańców sołect. Do ich zadań należy między innymi reprezentowanie interesów mieszkańców oraz dbanie o rozwój społeczny i kulturalny lokalnej społeczności.

 

W dniu dzisiejszym na spotkaniu w Urzędzie Gminy Siekierczyn Wójt Gminy - Pan Dariusz Furdykoń, doceniając sołtysów pełniących swoje funkcje na terenie naszej gminy, podziękował za Ich ciężką i wytężoną pracę, składając gratulacje oraz słowa uznania, jednocześnie życząc wytrwałości i cierpliwości w rozwiązywaniu wszelkich, nawet tych najtrudniejszych spraw oraz dalszej dobrej współpracy z mieszkańcami i kolejnych błyskotliwych pomysłów na rozwój sołectw.