Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dożynki Gminne 2023

Aktywne i Zadbane Sołectwo Gminy Siekierczyn 2024

Jest nam niezmiernie miło Państwa poinformować, że niebawem rusza kolejna edycja ogłoszonego przez Wójta Gminy Siekierczyn Pana Dariusza Furdykoń konkursu „Aktywne i Zadbane Sołectwo Gminy Siekierczyn 2024”. 

Główne cele konkursu to kształtowanie ładu przestrzennego, pielęgnacja środowiska naturalnego Gminy Siekierczyn, poprawa jakości życia, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej, wspieranie rozwoju sołectw oraz promowanie wizerunku naszej gminy oraz jej walorów historycznych, kulturalnych, krajobrazowych i przyrodniczych.

W konkursie może uczestniczyć siedem sołectw: Nowa Karczma, Rudzica, Siekierczyn Dolny, Siekierczyn Górny, Wesołówka z Pisaczowem, Wyręba i Zaręba z Ponikowem. Komisja powołana przez Wójta Gminy Siekierczyn oceniać będzie każde z sołectw podczas wizji w terenie. Wzorem lat ubiegłych rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas dożynek. Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody pieniężne:

miejsce  I                               - 2 500 PLN
miejsce  II                              - 2 000 PLN
miejsce  III                              - 1 500 PLN
miejsca od  IV do  VII          -    500 PLN

Pieniądze jakie sołectwa mogą zdobyć w konkursie to nie wszystko, ponieważ aktywny udział w zmaganiach może być wspaniałą okazją do integracji mieszkańców naszej gminy. Jak co roku liczymy na aktywny udział i zaangażowanie wszystkich mieszkańców sołectw, którzy swoimi pomysłami oraz pracą wspomogą swoich sołtysów, których wybierać będziemy w lutym. Harmonogram zebrań wiejskich znajdziecie Państwo na stronie https://bip.siekierczyn.pl/a,21340,harmonogram-zebran-wiejskich-wyborczych.html

Liczymy na Państwa udział i zaangażowanie! Trzymamy kciuki za Wszystkich uczestników!