Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

logotyp

DOŻYNKI GMINNE 2023

Wójt Gminy Siekierczyn – Pan Dariusz Furdykoń, ma zaszczyt zaprosić na  tegoroczne święto plonów i rolnictwa, które odbędzie się w dniu 9 września 2023 roku.

Uroczystość rozpocznie tradycyjna, dziękczynna msza święta, której rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 12:00 w siekierczyńskim kościele. Następnym punktem tegorocznych dożynek, jest uroczysty korowód, który ok. godziny 13:15 wyruszy spod kościoła na stadion sportowy w Siekierczynie, gdzie ok. godz. 14:00 rozpocznie się część oficjalna i artystyczna. Planując tegoroczne dożynki nie zapomniano również o naszych najmłodszych pociechach, dla których zapewnione będą liczne atrakcje, zabawy, animacje i konkursy oraz darmowe „skakańce” i zjeżdżalnie.

Podczas uroczystości spróbować będzie można również tradycyjnych wiejskich przysmaków, które przygotowują nasze niezastąpione Koła Gospodyń Wiejskich oraz Sołectwa Gminy Siekierczyn. Degustować będzie można między innymi: pożywną grochówkę, bigos, pieczone mięsiwa oraz przepyszne ciasta.

Zaprezentowane zostaną stoiska handlowe i wystawiennicze. Swoją obecność zapowiedziały również Koła Łowieckie i Związek Pszczelarzy.

Rozstrzygnięte zostaną również ogłoszone konkursy, w których między innymi wybierany będzie najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz tradycyjnie wyłonione zostanie „Piękne i aktywne sołectwo”, w którym rywalizują sołectwa naszej gminy. Około godziny 20:00 planowane jest rozpoczęcie zabawy przy muzyce klubowej oraz pokaz tańca z ogniami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do wspólnego świętowania i zabawy.